Ökumenikus ima - Keresztelő Szent János Plébánia

Ökumenikus ima

Archívum > 2016-os galériák

Az ökumenikus imahét keretében január 22 - én került sor a mi Egyházközségünkre, amikor is Lentulai Attila református esperes és Mesterházy Zsuzsanna evangélikus lelkész látogattak el templomunkba. Az imaórán az egyházközségünkhöz tartozó hívek mellett a protestáns felekezetek tagjai is megjelentek.
 Homíliájában Lentulai lelkész úr a felolvasott evangéliumi szakaszról (lábmosás) elmélkedve az alázat, szolgálat, egymás iránti szeretet fontosságát hangsúlyozta.
 A hívek közösen imádkoztak a keresztény egységért és az imaóra végén a 3 lelkipásztor a templom ajtajában saját felekezetük köszönésével és testvéri kézfogással búcsúzott a megjelentektől. Az imaóra után a plébánián szeretetvendégség várta a keresztyén testvéreket és plébániánk híveit.
(Kis István Péter)

Fotók: Kis István Péter