Szent Erzsébet nap - Keresztelő Szent János Plébánia

Szent Erzsébet nap

Archívum > 2016-os galériák

Magdeburgi Konrád, Erzsébet gyóntatója ezt írja:

"Többen látták..., hogy amikor Erzsébet magányos imádsága

helyéről kijött, arca csodálatos fényben tündökölt

és a szemében mintegy napsugaras ragyogás fénylett."

2016. november 19-én, Szent Erzsébet ünnepén nálunk, a győrszentiváni Keresztelő Szent János plébánián gyűltek össze a Pannonhalmi Területi Apátság hívei. Az ünnepi szentmisét Várszegi Asztrik Főapát Úr mutatta be. Köszöntve az összegyűlt testvéreket beszélt röviden Szentiván történetéről, az egyházközségek Karitasz csoportjainak munkájáról, az Irgalmasság éve zárásáról és persze Szent Erzsébetről.

Elmélkedett arról, hogy ahogyan Erzsébet megtapasztalta Istent, és ahogy ez sugárzott róla, ugyanígy mi is megtapasztalhatjuk, hogy a Jóistennel való találkozás átalakíthatja egész emberi mivoltunkat, és segítséget ad ahhoz, hogy valóban szeretettel tekintsünk egymásra,  egymást elfogadva, bátorítva. Így minden adakozásunk is igazi, szívből jövő lesz!

Szintén a szentmise keretében fogadták a hozott adományokat, illetve köszöntötték az Erzsébet nevű testvéreket.

Az ünnepi szentmise után agapéval vendégeltük meg a hozzánk látogató híveket a szomszédos Váci iskolában. A jó hangulatú együttlét az estébe nyúlt, reméljük hogy mindenki kegyelmekben, találkozásokban gazdagabban tért haza...

Köszönjük a szentiváni testvérek mindennemű segítségét az előkészítésben, lebonyolításban!

Fotók: Kis István Péter