10 ÉVES JUBILEUM - Keresztelő Szent János Plébánia

10 ÉVES JUBILEUM

Genesius

Színjátszó körünk idén ünnepli tíz éves fennállását.
Kedves szereplőnk, segítőnk, mindenki, aki bármiben segített, az eddigi örömök, sikerek a Te munkádnak is köszönhetők!
Szeretnénk, ha részt vennél a közös ünneplésben és együtt gondolnánk vissza a szép pillanatokra.
Szervezők

Albert Atya:
Végül is egy szópárnál maradtam, ami az elmúlt 10 évet jellemezheti: nyitottság és kreativitás. Sokat nem is akarom ragozgatni, hiszen mindenkiben tolulnak föl az emlékek.
Ha biblikusabban akarom megfogalmazni, azt mondanám: találékony szeretet (Mária látogatása Erzsébetnél, az ősegyház nyitása a pogányok felé, nagy missziók, szentek élete…)
Ebből a 10 évnyi – néha küzdelmes, de mindenképpen örömteli – szeretetből válogatott 2 rendezőnk Szamosiné Ági és Szabó Csabáné Gerti egy kis csokorra valót.
És ezzel át is adnám mesélőnknek a naplót, hogy lapozgatva benne idézzen fel részleteket közös 10 évünkből.

Mesélő:
Szeretettel köszöntöm kedves Mindannyiukat ezen a mai estén. Bár talán szerencsésebb lett volna azt mondani: kedves Mindannyiunkat, mert a nézőtéren sokan vannak, akik az elmúlt 10 év alatt játszottak vagy tevékenyen részt vettek a színjátszó kör életében. A hivatalos köszöntés rendhagyó módon az est végén hangzik majd el, aminek az okát majd ott megértik.

Amikor kerestem, mi is lehetne ennek a jubileumi estének a mottója, először az ajándékra gondoltam.
Hiszen:
- megújított mozi (Kakuk János igazgató úr és munkatársai)
- megnyert pályázat (dr Sík Sándor úr felhatalmazásával bejelenthetem)
- 10 év: megélhettük (én csak 6-t)  együtt élhettük meg
- amit adni tudtunk (mély lelkiséget és derűt)
- és amit kaptunk (belső gazdagodásban és a nagyon jóleső tapsban)

Azután egyre inkább a meglepetések estéjévé kezdett alakulni, mert sokféle „egyéni akció” kezdett formálódni.
(És nemegyszer nehézséget okozott a konspiráció, hogy kivel mit beszélhetek meg.)  ...

A Genesius Színjátszó Kör

2019. október 11-én, este 19.00. órakor a szentiváni mozi épületében

(majd november 9-én du. 15.30. órakor Bakony-
szentlászlón) előadja

Paul Young: Keresztutak című művéből készült Most jön a java! című darabját!

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!