Karácsonyi elmélkedés - Keresztelő Szent János Plébánia

Karácsonyi elmélkedés

Archívum > 2017-es galériák

Nagy öröm volt számunkra,  hogy Béri Renátó kármelita atya elfogadta közösségünk meghívását.
Várakozásunknak megfelelően nagy ajándékot kaptunk tőle tanítása által.
  Jézus Krisztus születésére készülve, a megtestesülés misztériumát más megvilágításból elmélkedhettük át.
Karácsony gyémánt fényének további csiszolása adatott meg számunkra.

Renátó atya elmondása szerint, neki is  régi vágya volt a velünk való találkozás.
"Budapest és Győr között vonatozva mindig megcsodáltam a kivilágított Győrszentiváni templomot, és most itt lehetek."

A  lelki ráhangolódást ifjúsági közösségünkben folytattuk. A fiatalok  részéről bőven volt kérdés az elmélkedésben hallottakkal kapcsolatban.
Teázás és sütizés közben nagyon messzire jutottunk hitünkkel való igazságok boncolgatásában.
Renátó  atya megosztotta velünk szívének titkait, hogyan hívta őt az Isten a  papi hivatásra, ami nagy küldetést adott számára talentumai által.

Renátó atyának köszönet a lelki táplálékért, amely átadta a szerető szabadságot.
Boldogok lehetünk, hogy ismerhetjük Jézus Krisztust, aki által várhatjuk az igazi Éden beteljesülését.

Csikósné Heizer-Venesz Éva

Fotók: Csikósné Heizer-Venesz Éva