Csatkai zarándoklat
Hírek > Aktuális
Június 6-án, szombaton 8 szentiváni zarándok indult útnak Ravazdról gyalog Csatka felé, hogy a 30 km-es út végén megérkezzenek a Csatka-Szentkút kegyhelyhez. Az utat jó hangulatban, énekelve, imádkozva járták végig. Csatkára érkezvén a zarándokoknak, illetve a helyi híveknek Dr. Várszegi Asztrik emeritus főapát mondott szentmisét, Nagy Lajos diakónus és Holubák Attila ácsteszéri plébános atya koncelebrált.
A kis csapat elvitte a szentiváni hívek hódolatát a csatkai Szűz Anyának és a szentmisében kérte Mária oltalmát az egyházközség minden tagja, a városrész minden lakója számára.