Ökumenikus imahét - Keresztelő Szent János Plébánia

Ökumenikus imahét

Hírek > Aktuális

Az imahét jelmondata:
"Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes erődből és teljes lelkedből, teljes erődből és teljes elmédből, felebarátodat pedig, mint saját magadat."

Mi a nádorvárosi evangélikusoknál és a szabadhegyi reformátusoknál vettünk részt istentiszteleten.
A nádorvárosi evangélikus templomban Tájmel Antal (szabadhegyi római katolikus plébános atya) tartott igehirdetést. Az istentisztelet végén a lelkészektől plébánosoktól  a felekezetüknek megfelelő üdvözléssel köszöntünk el.
Az imahét utolsó alkalma a szabadhegyi református templomban tartott istentisztelet volt, ahol Hardy Titusz atya (szentiváni plébánosunk) hirdette az igét.
Az istentisztelet végén az imaterembe invitálták a résztvevőket a helyi hívek által szervezett agapéra.

Szöveg és képek: Nagy Sándor