Nagyheti hagyományok - Keresztelő Szent János Plébánia

Tartalomhoz ugrás

Főmenü:

Nagyheti hagyományok

Az áprilisi ifjúsági hittan Virágszombatjának estéjére esett.
Vendégünk Dr. Medgyesy-Schmikli Norbert, a Pázmán Péter Katolikus  Egyetem PhD habilitát docense volt. Mivel ilyen illusztris személyt  tudtunk fogadni, nyitottá tettük egész egyházközösségünk előtt a  részvételt. A plébánia nagytermét szép számmal töltötték meg az  érdeklődők.
  Az előadás címe „Gyöngyszemek a Nagyhét hagyományaiból”.
A tanár úr rövid bevezetője után egyből bevont bennünket az aktív jelenlétbe.
Együtt emlékeztünk meg Szent László királyunkról népéneken keresztül. Dramatikus népénekeket énekeltünk,  archaikus népi imádságokat  imádkoztunk. A Passiójáték népi változatát, szerepek kiosztásával  olvastuk és énekeltük,  felelgetős formában.
  Mindenki mélyen átérezhette, hogy mennyire fontos ezeket a hagyományokat  összegyűjteni és évről- évre elővenni,  lelki gyógyulásunkra használni. Az ifjúság  házi feladatot is kapott Medgyesy tanár úrtól. Felhívást  kaptak a szentiváni  hagyományok (templomi népénekek, imádságok)   felkutatására és gyűjtésére.
A végén  bátran tették fel kérdéseiket  az előadónak,  aki kimerítő válaszaival tette boldoggá a közösséget.

Drága Istenünk! Köszönjük, hogy ismét egy értékes szép délutánt tölthettünk együtt! Köszönjük, hogy megajándékoztál bennünket drágagyöngyeiddel!
Istenünk, kérjük áldásod Dr. Medgyesy-Schmikli tanár úr életére és  munkásságára,  hogy továbbra is ilyen alázatosan szolgáljon az emberek  között.

Aktuális programjaink

2.: Adventi gyertyagyújtás a templomban (~ 19,00)

3.: Gitáros szentmise (8,30)

8.: Szentségimádás a plébánián (18,00)

9.: Adventi gyertyagyújtás a templomban (~ 19,00)

10.: Jótékonysági koncert a templomban (15,00)

11.: Szentségimádás a plébánián (18,00)

15.: Bűnbánati liturgia gyónási lehetőséggel (17,00)

16.: Adventi gyertyagyújtás a templomban (~ 19,00)

hétfőnként: rózsafüzér advent idején a plébánián (17,30)
keddenként: esti ima (vesperás) adventben
a plébánián (18,30-tól)

Fotók: Kis István Péter

Copyright 2016. All rights reserved.
Vissza a tartalomhoz | Vissza a főmenühöz