Jótékonysági koncert - Keresztelő Szent János Plébánia

6. L. Vierne: III. szimfónia - V. tétel – Finale

Ének:

Figula Mónika:

A budapesti Semmelweis Orvostudományi Egyetem Fogorvostudományi Karának negyedéves hallgatója.

Általános iskolás korában került kapcsolatba a komolyzenével.
Előbb zongorázni, majd gitározni tanult. Középiskolás korában kezdett el énekelni a győri székesegyház Palestrina kórusában, melynek állandó tagjaként többször felkérést kapott szólóéneklésre is.
Rendszeres közreműködője a fertőszéplaki Pannonischer Singkreis Szent Cecília kórus koncertjeinek.

Több alkalommal volt már közös koncertjük Giczi Balázs orgonaművésszel.

2021-ben elkezdte a győri Richter János Zeneművészeti Szakgimnázium klasszikus magánének szakát, melyet 2023 - ban végzett el.

Orgona:

Giczi Balázs orgonaművész

Alapdiplomáját a győri Széchenyi István Egyetem Művészeti Karán, mesterdiplomáját a Budapesti Liszt Ferenc Zeneakadémia orgonaművész szakán szerezte.

7 éves kora óta tanul zenélni, orgonálni 10 éves korában kezdett. 16 évesen elvégezte a Győri Egyházmegyei Kántorképzőt.
Orgonistája a győri bencés templomnak, a győrszentiváni, és a bakonyszentlászlói templomoknak. Állandó orgona-kísérője a Collegium Musicum Jaurinense bencés fiú-kórusnak, a győri Palestrina kórusnak és a fertőszéplaki Pannonischer Singkreis Szent Cecília kórusnak.

Koncertezett már többek között a győri, a tihanyi, a pannonhalmi bazilikában, a budapesti Szent István Bazilikában, az Ungvári Nemzetközi Fesztiválon. Játszott már sok magyar és külföldi orgonán. Pl.: az esztergomi, a pécsi, az egri székesegyházakban, a bécsi Stephans Dómban, a párizsi Notre Dame-ban és Saint-Sulpice bazilikában, a salzburgi, a varsói, a lyoni, a mariazelli bazilikában és több svájci, prágai, osztrák, német, és szlovén templomban.