Mesetábor 2015 - Keresztelő Szent János Plébánia

Mesetábor 2015

Archívum > 2015-ös galériák

Július 27-31 között, Rigó Renáta vezetésével, 15 kisgyerek részvételével lezajlott a mesetábor is a plébánián. Csak délelőttönként volt együtt a kis csapat, de így is rendkívül változatos volt a program. Míg Reni néni mesélt Moha bácsi tanulságos történeteiből, a gyerekek rajzoltak, festettek, gyöngyöt fűztek, mindig volt mit alkotni. Részt vettek tudatosan vezetett játékokban, de volt szabad játék is, mozgás, és minden nap jól belakmároztak a gyerekek az egyszerű, de finomabbnál finomabb tízóraiból, amit Albert Atya készített elő nekik.
  S miközben a mesék varázsa hatott rájuk, - volt hogy megállt a levegő és teljes volt a csend, - ők csak együtt voltak és jól érezték magukat, nem is tudtak róla, de fontos dolgokat tanulhattak meg közben... És bizony nem egy kisgyerek úgy ment haza, hogy: "Anya, jöhetek jövőre is?"
Kisné Gyöngyösi Éva
Fotók: Szalóky Albert